Firmamız Akdeniz İhracatçılar Birliği, Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Mersin Deniz Ticaret Odası, Kızıltepe Ticaret Odası, Mersin Ticaret Odası, Yaş Sebze ve Meyve İhracatçılar birliğine üyedir. Ayrıca ISO9001-2008 PROKS Certificates TURKAK, OHSAH18001-2007 kalite yönetim ve iş güvenliği sertifikalarına sahiptir. Firmamız C2, C.E.M.T. veTır Karne Sistemleri dahilinde belge yetkilisi olarak hizmet vermektedir. 

Galeri

İletişim

// Sektörler

Enerji

Enerji endüstrisinde; emeğin, altyapının ve ekipmanın verimli kullanılması, yeni inşa projelerinin başarısının anahtarıdır. İster yeni bir petrol rafinerisi inşa edin, isterse hazır olan bir refineri tesisinin bakım ve yönetimini yürütün, doğru malzemeleri doğru zamanda tedarik edemediğiniz sürece verimli kaynaklardan istifade edemezsiniz.

İMS Lojistik, İMSAN Group’un bünyesinde olmasından ötürü, bu alanda özellikle 2003 Irak savaşından sonra yapılan büyük ölçekteki Enerji sektöründe ki Lojistik Projelerinde İMSAN Group’un edindiği tecrübelere sahip olarak süreç yönetimini iyi yapıp müşterilerinin isteklerinin ve ihtiyaçlarının farkındadır. Uluslararası enerji nakliyesi yapan firmalar denildiğinde akla gelen çözüm ortağınız olmaya devam ediyoruz.

Enerji sektöründe,

  • Büyük Rafine site alanlarından malzemelerin denizaşırı ülkelerde ki noktalara dağıtımı
  • Yeni Petrol arama sahaları için büyük ölçekli gabari dışı petrol arama teçhizatlarının lojistik organizesinin yapılması
  • Ürünlerin paketlenmesi, depolanması ve farklı noktalara dağıtılması
  • Site alanında ihtiyaç duyulan ürünlerin express hizmet ile alım ve tesliminin zamanında sağlanması önemli çok önemlidir.

İMSAN; kalitesi, uzun yıllardır gelen tecrübesi ve güvencesiyle müşterilerini enerji nakliye konusunda rahatlatmayı hedeflemektedir.

// İMSAN GROUP

Diğer Sektörler

// İmsan Group

Yerel Yeterlilik
Küresel Yetenek

Uluslararası taşımacılık, farklı ülkeler arasında mal ve hizmetlerin transferini içerdiği için gümrük işlemleri büyük bir öneme sahiptir. İhracat ve ithalat süreçlerinde gümrük kurallarına uyum sağlamak, belgeleri düzenli ve eksiksiz tutmak önemlidir. Gümrük işlemlerinde yaşanan sorunlar, teslimat süreçlerini aksatabilir ve ek maliyetlere neden olabilir. Yükleriniz bizimle emin ellerde. Teslimatı gerçekleştirilecek yükleriniz İMSAN Group ile güven altında!

Uluslararası taşımacılık, denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu gibi farklı ulaştırma modlarıyla gerçekleştirilebilir. Her bir modun avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. İşletmeler, taşıma maliyetleri, teslimat süreleri, ürün özellikleri ve coğrafi faktörler gibi etkenleri dikkate alarak uygun ulaştırma modlarını seçmeli ve lojistik planlamayı buna göre yapmalıdır. Dünyanın farklı noktalarını hizmetlerimiz ile birleştiriyoruz.

Uluslararası taşımacılık süreçlerinde bir dizi riskle karşılaşılabilir, bu da mal kayıplarına veya gecikmelere neden olabilir. Taşımacılık sırasında yaşanabilecek doğal afetler, hırsızlık, gümrük sorunları gibi risklere karşı uygun sigorta politikalarının belirlenmesi önemlidir. İşletmeler, uluslararası taşımacılık süreçlerinde karşılaşılabilecek olası riskleri değerlendirmeli ve uygun sigorta çözümleri ile bu riskleri minimize etmeye çalışmalıdır.