Firmamız Akdeniz İhracatçılar Birliği, Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Mersin Deniz Ticaret Odası, Kızıltepe Ticaret Odası, Mersin Ticaret Odası, Yaş Sebze ve Meyve İhracatçılar birliğine üyedir. Ayrıca ISO9001-2008 PROKS Certificates TURKAK, OHSAH18001-2007 kalite yönetim ve iş güvenliği sertifikalarına sahiptir. Firmamız C2, C.E.M.T. veTır Karne Sistemleri dahilinde belge yetkilisi olarak hizmet vermektedir. 

Galeri

İletişim

// Sektörler

Yapı

Yapı sektöründeki şirketler, birçok farklı üreticiden farklı sayıda ve çeşitte malzemeyi Temin ederek, üretim sahasına zamanında hazır etme gerekliliği duymaktadır. 

Bu ihtiyaç doğrultusunda, İMSAN Group müşterilerine müşteri ve sektör bazlı özel çözümler üretir. Yapı Lojistiği süreçlerinde yaşanılan sorunların farkında olan İMSAN, sektör odaklı çözümleri ile müşterisinin inşaat lojistiği, uluslararası inşaat nakliyesi, yapı sektörü taşımacılık, yapı lojistik, yapı lojistiği, uluslararası yapı nakliye gibi konular yerine asıl işine odaklamasını sağlar.

Farklı üreticilerden ürün toplanıp tek yerde depolanır daha sonra talep edilen noktaya tek seferde teslimat sağlanır

Komple lojistik ve Parsiyel lojistik seçenekleri ile müşterinin hem zaman hem de maliyet konusunda rahatlaması desteklenir

Yapı site alanına varışa kadar gümrük ve teslimat hizmetleri sağlanarak müşterinin tek bir muhatabının olmasına bu sayede müşterinin hem lojistik alanında zaman kaybının önlenmesini hem de planlı ve iyi organize edilmiş bir sürece sahip olması sağlanır.

// İMSAN GROUP

Diğer Sektörler

// İmsan Group

Yerel Yeterlilik
Küresel Yetenek

Uluslararası taşımacılık, farklı ülkeler arasında mal ve hizmetlerin transferini içerdiği için gümrük işlemleri büyük bir öneme sahiptir. İhracat ve ithalat süreçlerinde gümrük kurallarına uyum sağlamak, belgeleri düzenli ve eksiksiz tutmak önemlidir. Gümrük işlemlerinde yaşanan sorunlar, teslimat süreçlerini aksatabilir ve ek maliyetlere neden olabilir. Yükleriniz bizimle emin ellerde. Teslimatı gerçekleştirilecek yükleriniz İMSAN Group ile güven altında!

Uluslararası taşımacılık, denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu gibi farklı ulaştırma modlarıyla gerçekleştirilebilir. Her bir modun avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. İşletmeler, taşıma maliyetleri, teslimat süreleri, ürün özellikleri ve coğrafi faktörler gibi etkenleri dikkate alarak uygun ulaştırma modlarını seçmeli ve lojistik planlamayı buna göre yapmalıdır. Dünyanın farklı noktalarını hizmetlerimiz ile birleştiriyoruz.

Uluslararası taşımacılık süreçlerinde bir dizi riskle karşılaşılabilir, bu da mal kayıplarına veya gecikmelere neden olabilir. Taşımacılık sırasında yaşanabilecek doğal afetler, hırsızlık, gümrük sorunları gibi risklere karşı uygun sigorta politikalarının belirlenmesi önemlidir. İşletmeler, uluslararası taşımacılık süreçlerinde karşılaşılabilecek olası riskleri değerlendirmeli ve uygun sigorta çözümleri ile bu riskleri minimize etmeye çalışmalıdır.